Zprávy z trhu

[ZPRÁVY Z TRHŮ] ECB nic nemění, klíčový bude prosinec…a to i pro ČNB

ECB ponechala nastavení měnové politiky v říjnu beze změn. Konec politiky kvantitativního uvolňování se tak předpokládá spíš na konci března 2017. Evropská centrální banka ponechala nastavení měnové politiky v říjnu beze změn. Navíc i doprovodný komentář zatím dál indikuje předpokládaný konec politiky kvantitativního uvolňování na konec března 2017.

celá zpráva
 

[ZPRÁVY Z TRHŮ] ČNB předpokládá ukončení intervenčního režimu v Q1 16

Česká koruna vyčkávala především na zasedání centrální banky, která dnes zveřejnila svoji novou inflační prognózu.

celá zpráva
 

Na jakou hodnotu podle analytiků nakonec klesnou akcie NWR?

Akcie NWR se včera poprvé obchodovaly bez práv na úpis nových akcií. Krátce po otevření prudce klesly o 36 %, během dne se ale dostaly až do 13% zisku a nakonec zavřely v pouze 2% ztrátě.

celá zpráva
 

VIDEO: How globe has deflated petrol prices

Personal finance correspondent Simon Gompertz explains why petrol prices have reached a three-year low - with the help of an inflatable globe.

celá zpráva
 

Sanctions: Potential economic damage

The economic damage of tension between the West and Russia.

celá zpráva
 

[ZPRÁVY Z TRHŮ] Měnové války: epizoda z Čech, aneb impérium vrací úder

Po roce diskusí se bankovní rada ČNB rozhodla naplno vstoupit do měnových válek tím, že začala cíleně oslabovat kurz koruny. Chce vybudit inflaci...

celá zpráva
 

Federal Reserve maintains stimulus

The US Federal Reserve unexpectedly decides to keep its stimulus efforts at the current level.

celá zpráva
 

Eurozone interest rates held at low

The European Central Bank holds interest rates at a historic low of 0.5% despite tentative signs that the eurozone is recovering.

celá zpráva
 

[ZPRÁVY Z TRHŮ] Česko může těžit z dobrých výsledků v Evropě

Dobrá data z Německa a Francie potěší i českou ekonomiku. I tak je možné čekat devizovou intervenci ČNB. Proč?

celá zpráva
 

ZPRÁVY Z TRHŮ Bernanke zpět v oblíbeném holubičímu hávu

Ostře sledované vystoupení hlavního centrálního bankéře světa nebylo takovou rozbuškou jako v předchozích dvou případech.

celá zpráva
 
 

Necháte si poslat peníze na bankovní účet jiné osoby. Může vás o ně připravit?

Pokud je nerozfofruje, jsou stále vaše, ale dostat se k nim může být pěkná fuška. Pokud se dar nepředává ihned z ruky do ruky, musí být vyhotovena písemná smlouva, platí to bez výjimky vždy? Je takový formalismus nutný? Víme, že vztahy v rodině nejsou vždy idylické. Svědčí o tom i následující případ, kdy se syn domáhá složitou soudní cestou, aby mu jeho matka vyplatila 232 500 Kč s úroky z prodlení, které mu darovala jeho babička, avšak poslala je na účet matky. A jeho matka, která mu peníze dluží, není, jak byste třeba čekali, snachou oné paní, co obdarovala vnuka, ale její dcerou. Babička darovala peníze vnukovi, prostřednictvím účtu své dcery, jeho matky. Ta je ale synovi upřela. A když se k tomu ještě přidají právníci, kteří všechno zašmodrchají, a přepjatý formalismus soudu, tak si musel obdarovaný vnuk na peníze od babičky pěkně počkat.

Měla by naše investiční portfolia obsahovat pouze akcie?

Článek nabízí argumenty proti přístupu založenému na vlastnění pouze akcií. Doporučením je investiční portfolio vhodně diverzifikovat do několika tříd aktiv.

Jaké chyby bude finanční úřad hledat ve vašem přiznání?

[4 minuty čtení] Řada finančních přiznání má každoročně nějakou chybu, a tak jsou jejich vyplňovatelé vyzýváni na opravu. Finanční úřady už dávno evidují seznam nejčastějších chyb, na které se zaměřují. Ověřte si, že vaše přiznání je nemá. Vyplnit daňové přiznání často nebývá nic jednoduchého. Někomu to může zabrat i hodiny času, jiný to vzdá a raději si najme daňového poradce.

Banky mají pro převody limity. Milion jen tak nepošlete

Potřebovali jste z vašeho účtu poslat větší částku a narazili jste na limit? Podívejte se, jak je to u jiných bank.