Finanční instituce

Hypoteční úvěry

Česká spořitelna ČSOB Equa bank GE money Hypoteční banka Komerční banka LB BW mBank Raiffeisen bank UniCredit bank SBERBANK Wüstenrot

Investice

Atlantik CONSEQ Cornhill ČP Invest CYRRUS ING J&T banka Pioneer investments Moventum

Pojištění

Allianz AXA Česká pojišťovna Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group Pojišťovna české spořitelny ČSOB DAS Generali pojišťovna ING Komerční pojišťovna Kooperativa Maxima MetLife Slavia UNIQA Wüstenrot

Penzijní spoření

Allianz AXA CONSEQ Česká pojišťovna Česká spořitelna ČSOB ING Komerční banka Raiffeisen bank

Stavební spoření

Česká spořitelna Modrá pyramida Raiffeisen stavební spořitelna Wüstenrot

Úvěry fyzickým osobám

akcenta Raiffeisen bank UniCredit bank SBERBANK ČSOB Komerční banka Equa bank

Spolupracujeme se servisními společnostmi Bonnet.cz a Broker-Pool.cz

 

Necháte si poslat peníze na bankovní účet jiné osoby. Může vás o ně připravit?

Pokud je nerozfofruje, jsou stále vaše, ale dostat se k nim může být pěkná fuška. Pokud se dar nepředává ihned z ruky do ruky, musí být vyhotovena písemná smlouva, platí to bez výjimky vždy? Je takový formalismus nutný? Víme, že vztahy v rodině nejsou vždy idylické. Svědčí o tom i následující případ, kdy se syn domáhá složitou soudní cestou, aby mu jeho matka vyplatila 232 500 Kč s úroky z prodlení, které mu darovala jeho babička, avšak poslala je na účet matky. A jeho matka, která mu peníze dluží, není, jak byste třeba čekali, snachou oné paní, co obdarovala vnuka, ale její dcerou. Babička darovala peníze vnukovi, prostřednictvím účtu své dcery, jeho matky. Ta je ale synovi upřela. A když se k tomu ještě přidají právníci, kteří všechno zašmodrchají, a přepjatý formalismus soudu, tak si musel obdarovaný vnuk na peníze od babičky pěkně počkat.

Měla by naše investiční portfolia obsahovat pouze akcie?

Článek nabízí argumenty proti přístupu založenému na vlastnění pouze akcií. Doporučením je investiční portfolio vhodně diverzifikovat do několika tříd aktiv.

Jaké chyby bude finanční úřad hledat ve vašem přiznání?

[4 minuty čtení] Řada finančních přiznání má každoročně nějakou chybu, a tak jsou jejich vyplňovatelé vyzýváni na opravu. Finanční úřady už dávno evidují seznam nejčastějších chyb, na které se zaměřují. Ověřte si, že vaše přiznání je nemá. Vyplnit daňové přiznání často nebývá nic jednoduchého. Někomu to může zabrat i hodiny času, jiný to vzdá a raději si najme daňového poradce.

Banky mají pro převody limity. Milion jen tak nepošlete

Potřebovali jste z vašeho účtu poslat větší částku a narazili jste na limit? Podívejte se, jak je to u jiných bank.