O nás / About us

We provide our IFA services in fluent English when required. Please visit section " Kontakty" and give us a call.

 

Poslání

Naší vizí a posláním je přispívat k růstu finančního standardu a bezpečí, každodenního života našich klientů. Naše obchodní aktivity vizi podporují tím, že poskytujeme profesionální nezávislou správu širokého portfolia vhodných produktů, které jsou schopny dlouhodobě zajistit cíle a potřeby klientů. Základním kamenem, na kterém stojíme je individuální etický přístup, znalostní nezávislost a spolupráce s nejsilnějšími obchodními partnery na trhu. 

Lidé v Expertum

Podstatnou součástí našeho nezávislého poradenství je znalost principů smysluplného využívání finančních nástrojů. Všechny kolegy v Expertum vedeme k samostatnému myšlení a vyhodnocování vstupních informací, ať už jde o dlouholeté "matadory" nebo o poradce v oboru nové.  Samozřejmostí je vysoká odbornost v oblasti jednotlivých finančních produktů, konzultovaná u náročných případů se senior specialisty Expertum.

PROČ SE STÁT NAŠÍM KLIENTEM?

  • Jsme Osobní poradci pracující pro klieta, nikoli prodejci finanční instituce
  • Cíleně zvyšujeme finanční gramotnost našich klientů
  • Vysvětlíme účel a souvislosti jednotlivých finančních nástrojů v portfoliu
  • Výběr individuálního vhodného řešení z celého trhu
  • Pravidelný osobní servis
  • Komplexní péče
  • Dlouhodobá praxe a zkušenosti v oblasti finančního plánování

 

Spolupráce s námi jako nový kolega

Součástí naší činnosti je pravidelné odborné a obchodní vzdělávání nových zájemců o práci nezávislého finančního odborníka. Díky našemu svobodnému stylu podnikání hledáme především osobnosti, které se chtějí stát nezávislými profesionály v zajímavém oboru s velkou přidanou hodnotou pro své klienty. Dosáhnout tohoto není vůbec snadné a vyžaduje to velkou sebemotivaci a uvědomění krásy i obtížnosti této pozice. Z tohoto důvodu nepraktikujeme plošný nábor nových kolegů jak je v tomto oboru obvyklé. Pokud jste naladěni na stejné vlně, chcete být profesionálem a víte proč, napište nám na: info@expertum.cz

Co nabízíme?

- Nabízíme svobodné prostředí a příležitost k profesnímu růstu ve spoluprácí se zkušenými kolegy v oboru

- Zajímavější provizní podmínky než nabízí trh, odpovídající úrovni znalostí a samostatnosti poradce

- Budování pasivního příjmu z pečovatelských provizí (významná složka příjmu profesionálního poradce)

- Budování klientského kmene výhradně pod Vlastní správou (společnost si nečiní nárok na kmen poradce v případě odchodu)


Ing. Miroslav Novák

Narozen v Ostravě, ženatý, syn Denis. Po ukončení VŠ obor energetika působil 6 let v zahraničí převážně ve Velké Británii a Kataru jako projektant a projektový manažer distribučních a přenosových soustav. Po návratu působil od roku 2009 ve velké finančně-poradenské multilevel společnosti. V roce 2013 spoluzakladatel společnosti Expertum Asset Management s.r.o. Koníčky lední hokej, triatlon, hasičský sport, hra na hudební nástroje a cestování.

 

Radomír Mamula

Nejvyšší životní prioritou je pro něj rodina je 10 let ženatý a má tříletého syna. Do světa financí vstoupil v roce 2007, pracoval pro největší stavební spořitelnu u nás, poté ve velké finančně-poradenské multilevelové společnosti a od tud byl již jen krok k založení společnosti nezávislého profesionálního poradenství v oblasti bankovních a hypotečních služeb, pojišťovnictví, ale hlavně k investicím. Před tím pracoval jako lektor v neziskových organizacích v české republice kde také stál u zrodu dvou občanských sdružení, působil také v neziskové organizaci People In Action v Anglii. Dlouhodobě pobýval ve Velké Británii, Izraeli a na Islandu. Je maratonec, instruktor lyžování a snowbordingu, zajímá se o funkcionalistickou architekturu, design, biblickou historii, umění, numismatiku a hlavně o vše dobré k jídlu a pití.

"Touha po finanční svobodě je ingredience, která byla přimíchána do mého DNA a se kterou mě naučil pracovat můj otec. Věřím, že to co mi bylo dáno, to mám také dělat a posílat dál k ostatním."

 

 

Necháte si poslat peníze na bankovní účet jiné osoby. Může vás o ně připravit?

Pokud je nerozfofruje, jsou stále vaše, ale dostat se k nim může být pěkná fuška. Pokud se dar nepředává ihned z ruky do ruky, musí být vyhotovena písemná smlouva, platí to bez výjimky vždy? Je takový formalismus nutný? Víme, že vztahy v rodině nejsou vždy idylické. Svědčí o tom i následující případ, kdy se syn domáhá složitou soudní cestou, aby mu jeho matka vyplatila 232 500 Kč s úroky z prodlení, které mu darovala jeho babička, avšak poslala je na účet matky. A jeho matka, která mu peníze dluží, není, jak byste třeba čekali, snachou oné paní, co obdarovala vnuka, ale její dcerou. Babička darovala peníze vnukovi, prostřednictvím účtu své dcery, jeho matky. Ta je ale synovi upřela. A když se k tomu ještě přidají právníci, kteří všechno zašmodrchají, a přepjatý formalismus soudu, tak si musel obdarovaný vnuk na peníze od babičky pěkně počkat.

Měla by naše investiční portfolia obsahovat pouze akcie?

Článek nabízí argumenty proti přístupu založenému na vlastnění pouze akcií. Doporučením je investiční portfolio vhodně diverzifikovat do několika tříd aktiv.

Jaké chyby bude finanční úřad hledat ve vašem přiznání?

[4 minuty čtení] Řada finančních přiznání má každoročně nějakou chybu, a tak jsou jejich vyplňovatelé vyzýváni na opravu. Finanční úřady už dávno evidují seznam nejčastějších chyb, na které se zaměřují. Ověřte si, že vaše přiznání je nemá. Vyplnit daňové přiznání často nebývá nic jednoduchého. Někomu to může zabrat i hodiny času, jiný to vzdá a raději si najme daňového poradce.

Banky mají pro převody limity. Milion jen tak nepošlete

Potřebovali jste z vašeho účtu poslat větší částku a narazili jste na limit? Podívejte se, jak je to u jiných bank.